Центральний корпус Центру реабілітації

вул. Івана та Юрія Лип, 3-а

Філія Центру

вул. Ак. Сахарова, 30/1

Групи денного перебування дітей з інвалідністю від 3-х до 18 років
+ Група інтегрованого дитячого садка

Амбулаторне відділення ранньої, психолого-педагогічної, соціальної реабілітації

Групи денного перебування дітей з інвалідністю від 3-х до 18 років + група інтегрованого дитячого садка

Амбулаторне відділення ранньої реабілітації та медичного супроводу

Відділення навчально-виробничо майстерень Центру

Відділення постійного і тимчасового перебування інвалідів старше 18 років з кризової кімнатою

вул. Ген. Петрова, 8

Відділення денного перебування
з елементами трудозанятого для повнолітніх осіб
з інвалідністю
вул. Махачкалинська,10

У центрі працюють такі відділення

  • Амбулаторне відділення ранньої реабілітації;
  • Групи денного перебування – 2 групи спеціалізованого дитячого садка;
  • 2 групи з інклюзивним дошкільним навчанням (інтегровані групи);
  • 3 групи для дітей молодшого шкільного віку;
  • 3 групи для дітей середнього шкільного віку;
  • 4 групи для дітей старшого шкільного віку;
  • Відділення навчально виробничих майстерень;
  • Соціальний гуртожиток;
  • Відділення трудотерапії для осіб з важкими відхиленнями психофізичного розвитку, які досягли повноліття;
  • Відділення патронажної допомоги;

Відділення ранньої реабілітації призначений для дітей у віці від перших місяців життя і 7 років, як з існуючими поведінковими розладами, відставання в психофізичному та фізичному розвитку, так і для дітей з факторами ризику для розвитку таких відхиленнь.

Завданням відділення є попередження вторинної інвалідизації дитини, максимальне подолання наявних розладів і інтенсивний розвиток постраждалих функцій центральної нервової системи. З огляду на то, що мозок дитини протягом перших років життя продовжує інтенсивно розвиватися, як раніше розпочато реабілітаційні заходи тим більше виражений прогрес.

Ці групи дітей відвідують відділення ранньої реабілітації 2 – 3 рази на тиждень (в залежності від призначеного курсу) разом з одним із батьків, які теж беруть активну участь у всіх заняттях і отримують інструкції («домашні завдання») для самостійних занять з дитиною вдома.

Перед зарахуванням до відділення ранньої реабілітації всі діти проходять попередню консультацію у фахівців неврологів центру, де вирішується питання про доцільність проведення курсу ранньої реабілітації, про необхідність додаткових методів обстеження та рекомендованих процедурах.

Середня тривалість курсу становить 3 місяці, але в залежності від діагнозу і особливостей клінічної картини курс може бути продовжений. А через 4 – 6 місяців призначений повторний курс. З огляду на хронічний, в більшості випадків, характер наявних у дитини розладів число повторних курсів може досягати 5 – 6 повторень

Основна мета навчання в групах денного перебування це досягнення максимально можливої соціалізації дитини, навчання всім необхідним навичкам самообслуговування, особистої і побутової гігієни, максимально можливої для кожної окремої дитини самостійності, розвиток когнітіввних здібностей, трудових навичок.

У навчально-виробничих майстернях працюють наші підопічні старше 18 років. Тут є прачеченая, що виконує замовлення для малозабезпечених і людей похилого віку у напрямку і за рахунок районних соціальних служб.

Деревообробна майстерня (майстерня роботи по дереву), що спеціалізується на виконанні наочних посібників для навчання дітей з особливими потребами та дітей раннього шкільного віку (багато з них – авторські розробки фахівця з Німеччини, консультанта з питань реабілітації співробітника центру пана Вернера Шпаннера).

Швейна майстерня, з виробами декоративних подушок, святкових сувенірів ручної роботи. «Зелена бригада», що здійснює прибирання території центру, роботу в теплиці і догляд за садом.

Соціальний гуртожиток – пілотний проект Центру та Інституту створено для відпрацювання можливостей незалежного підтримуваного проживання осіб з особливими потребами з помірним рівнем розумової відсталості. У гуртожитку в комфортабельних кімнатах проживає 14 молодих людей обох статей, які ведуть незалежний спосіб життя. Вранці автобус Центру відвозить їх на роботу в майстерні центру, ввечері привозить додому в гуртожиток.

Відділення трудотерапії для осіб з важкими відхиленнями психофізичного розвитку зрілого віку
Працює за програмою денного перебування (з 9.00 до 16.00). Розраховано на 18 осіб з важкими відхиленнями психофізичного розвитку, де в комфортних умовах забезпечена можливість спілкування, праця за інтересами і по можливості прогулянки.