КУ «ЦРОВПР»

Центр реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку

ІНСТИТУТ ІМ. Я. КОРЧАКА

Інститут реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку

Януш Корчак

Дитина – іноземець, не розуміє мови, не знає напрями вулиць, не знає законів і звичаїв. Часом вважає за краще озирнутися сам; важко – попросить вказівки та поради. Необхідний гід, який чемно відповість на запитання. Шануйте його незнання!

Якщо ви вмієте визначати радість дитини та її силу, ви повинні знати, що найвища радість – подоланої труднощі, досягнутої мети, розкритої таємниці, радість тріумфу та щастя самостійності, оволодіння та володіння.

Невже ми не розуміємо, що, пестячи дитину, це ми приймаємо її ласку, безпорадно ховаємося в його обійми, шукаємо захисту і притулку в години бездомного болю, безгоспної покинутості – складаємо на нього тяжкість страждань і печалів?

Поцілунок заспокоює біль, пом’якшує різке зауваження, будить каяття, нагороджує зусилля, є символом любові, як хрест – символом віри, і діє як він. Я говорю: є символом любові, а не що має бути символом любові.

Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам’ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.

Люби свою дитину будь-якою — не талановитою, неуспішною, дорослою. Спілкуючись з ним – радуйся, бо дитина – це свято, яке поки що з тобою.

Якби людина могла підрахувати всі приниження, несправедливості та образи, які йому довелося випробувати за своє життя, виявилося б, що левова їх частка припадає саме на «щасливе» дитинство.

КУ «Центр реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку»

Структурний підрозділ Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Зразком для створення реабілітаційного закладу такого типу стала європейська модель надання комплексної допомоги з дотриманням прав, дітям з інвалідністю, повнолітнім особам з інвалідністю та дітям групи ризику отримання інвалідності.

Інститут реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку

Неприбуткова благодійна організація

Був створений в 1988 році Одеським Фондом соціальної допомоги населенню імені доктора Фрідріха Гааза.

У 1999 році був перереєстрован, як благодійна організація, заснована батьками дітей з інвалідністю та фахівцями по роботі з такими дітьми.

НАША МІСІЯ

Комплексна, систематична та довготривала допомога дітям та

дорослим з вадами психофізичного розвитку, спрямована

на формування життєво необхідних навичок, забезпечення

особливих потреб, досягнення максимально можливої

позитивної динаміки розвитку та адаптації до навколишнього світу.

Головні переваги організації допомоги дітям з інвалідністю та дітям групи ризику в Центрі реабілітації:

 1. здійснення реабілітаційного процесу відбувається без відриву дитини з інвалідністю від сім’ї;
 2. надання можливості максимально раннього початку реабілітаційного процесу (в амбулаторному відділенні – від народження, в групах денного перебування – від 3 років);
 3. проведення комплексного і безперервного процесу корекційно-розвиваючого навчання, абілітації, реабілітації, соціалізації дітей з особливими потребами, а також їх юридична підтримка та медичний супровід;
 4. батьки дітей, які перебувають в групах денного перебування Центру, не обтяжені турботами по догляду за дитиною протягом робочого дня і мають можливість працевлаштуватися.

Центр реабілітації – унікальна за своїми внутрішніми пристроєм, особливостями і обсягом надання необхідної допомоги особам з інвалідністю установа. Є альтернативою інтернатної системи. Забезпечує реабілітацію і абілітацію дітей з інвалідністю, дітей групи ризику отримання інвалідності, осіб з інвалідністю з ураженням центральної нервової системи (ЦНС), які в силу тяжкості порушень не могли бути охоплені існуючою системою державної допомоги.

НАШІ ОСНОВНІ ФАХІВЦІ
qwerf3q4

Игонина Марина Костянтинівна

Директор КУ «Центр реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку»
Директор Інституту реабілітації імені Януша Корчака
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Галина Ирина Викторовна

Невролог, професор, доктор медичних наук, головний спеціаліст з питань реабілітації КУ «Центр реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку»
Голова правління БФ «Інститут реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку імені Януша Корчака»
392

Вернер Шпаннер

Корекційний педагог, експерт, міжнародний консультант з питань реабілітації Інституту реабілітації імені Януша Корчака
МИ ДОПОМОГАЄМО!

У центрі працюють такі відділення:

 • Амбулаторне відділення ранньої реабілітації;
 • Групи денного перебування;
 • Відділення навчально виробничих майстерень;
 • Соціальний гуртожиток;
 • Відділення трудотерапії для осіб з важкими вадами психофізичного розвитку, які досягли повноліття;
 • Відділення патронажної допомоги;

В ЦЕНТРІ ПРОВОДЯТЬСЯ:

 • розвиваючі заняття з корекційними педагогами і психологами;
 • базальна стимуляція;
 • заняття по стимуляції зорового і слухового сприйняття;
 • вестібулостімуляція;
 • сенсорно-інтеграційна терапія;
 • заняття з логопедом;
 • масаж і ЛФК;
 • спеціальні музичні заняття;
 • заняття спортом, в тому числі лікувальне плавання в басейні;
 • лікувальна верхова їзда;
 • авторський метод мовної електростимуляції;
 • транскраніальна мікрополярізація;
 • метод фізіотейпіровання;
 • трудотерапія
 • консультації та сеанси психотерапії (як для дітей, так і для батьків).

НАШІ НОВИНИ

Святковий вечір «Night to Shine»

Вихованці навчально-виробничих майстерень, які проживають у соціальному гуртожитку (відділенні постійного і тимчасового перебування осіб з інвалідністю), а також підопічні відділення трудотерапії центру – стали учасниками святкового вечора «Night to Shine», організованого Благодійним Фондом «Спадщина» при підтримці Tim Tebow Foundation. 8 лютого 2019 р. Одеса вперше увійшла в число міст – учасників всесвітнього руху «Night to…

Череда заходів і Новорічних ранків

Передноворічна святкова атмосфера панує в Центрі реабілітації. Триває низка заходів і Новорічних ранків. У холі центрального будівлі проходить Різдвяний ярмарок «Зимові візерунки», де представлені елементи святкового декору, створені вихованцями Майстерень під керівництвом педагогів з трудового навчання. 27 грудня гості і співробітники Центру, самі діти і батьки вихованців змогли побувати в цьому казковому королівстві Короля Фейерверкуса…

Відкриття сучасного басейна в відділенні на вул. Ак. Сахарова

8 червня 2016 року в житті Центру реабілітації відбулася грандіозна подія – відкриття сучасного басейну в відділенні, розташованому в Суворовському районі за адресою, вул. Ак.Сахарова 30/1. В результаті реконструкції будівлі Філії та проведених будівельних робот, із застосуванням енергозберігаючих технологій для подальшого функціонування басейну, вийшов комплекс, обладнаний роздягальнями та душовими, інвентарної кімнатою, а також затишним міні-зимовим…

НАШІ КОНТАКТИ

 • Україна, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 3-а
 • +38 048 700 22 33
 • +38 048 701 22 33