Центральний корпус КУ «Центр реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку», розташований за адресою вул.Івана та Юрія Лип, 3а (кол.Гайдара, 3а), – це саме те місце, що більше ніж 20 років тому стало джерелом реабілітації дітей з інвалідністю в місті Одеса. Саме сюди звертались батьки дітей з інвалідністю з усіх кінців міста-мільйонника за допомогою, що не мала аналогів. У цьому місці такі родини здобували впевненість у тому, що інвалідність дитини – це не вирок, і є спеціалісти, які готові разом із кожною родиною працювати над подоланням труднощів, слухати, чути та допомагати.

Через роки Центр реабілітації перетворився на Реабілітаційний комплекс з відділеннями у різних районах міста, а будівля на вул.Івана та Юрія Лип, 3а тепер носить найменування «Центральний корпус». І незважаючи на розрослу структуру установи тут, як і раніше, кипить робота, і навіть у більшому обсязі. Існуючі групи переповнено вихованцями, а перші хлопці  та дівчата, які колись переступили поріг Центру, вже стали зовсім дорослими та працюють у навчально-виробничих майстернях.

Отже, у Центральному корпусі КУ «Центр реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку» розташовано адміністрацію установи, групи денного перебування, включаючи інтегровану групу дитячого садку, навчально-виробничі майстерні, тут продовжують працювати спеціалісти амбулаторного відділення ранньої реабілітації.

У Центральному корпусі здійснює прийом громадян директор установи, а також заступники директора, консультує юрист.

У групах денного перебування знаходиться 85 вихованців у віці від 3 до 18 років. Передбачено штат співробітників кожної з груп: педагог, вихователі, помічник вихователя. Окрім соціального супроводу, елементарного колекційного навчання, у рамках денного перебування з вихованцями працюють профільні спеціалісти згідно з індивідуальними призначеннями.

Навчальним планом передбачено групові заняття з вихованцями, у тому числі музичні та спортивні, заняття у басейні, прогулянки, а також індивідуальна робота педагога, вихователя, логопеда, інструктора ЛФК, масажиста (за призначенням). Медичний персонал курирує питання стану здоров’я вихованців, проводить щотижневий огляд. Вихованців груп забезпечено триразовим харчуванням та транспортною доставкою від місця проживання до Центру реабілітації та у зворотному напрямку.

У навчально-виробничих майстернях реалізують трудові навички повнолітні хлопці та дівчата з інвалідністю. Наповненість даного відділення більше 50 осіб. Тут із підопічними працюють вчителі труда та інструктор з трудового навчання. Хлопці виконують дрібні роботи зі столярної праці, елементарні ремонтні роботи під керівництвом педагогів. Дівчата навчаються найпростішим навичкам швацької справи, виконують роботи з виготовлення сувенірної продукції з текстилю та щоденно закріплюють вміння з ведення побутового господарства. Також підопічні майстерень наводять лад на прибудинковій території, набувають навичок ведення городнього господарства та догляду за рослинами у теплиці та у зимовому саду. 

Відділення навчально-виробничих майстерень – це організоване середовище для молодих людей з інвалідністю, де вони можуть застосувати свої трудові здібності, вміння, яким були навчені, освоїти деякі нові трудові напрямки, бути затребуваними, соціально активними та корисними, спілкуватися та будувати дружні стосунки. Дуже важливим є й те, що деякі підопічні майстерень є повноцінними співробітниками Центру реабілітації, мають офіційне працевлаштування. Одним словом, у Центрі реабілітації ці хлопці та дівчата мають те, що вони не могли б отримати у зовнішньому соціальному середовищі.

Спеціалісти амбулаторного відділення ранньої реабілітації, які працюють у центральному корпусі, проводять наступні заняття з дітьми групи ризику отримання інвалідності та дітьми, що мають інвалідність у віці від 3 до 7 років: індивідуальні заняття колекційного педагога, логопеда, заняття з лікувального плавання та іппотерапії, групові спортивні та музичні заняття.

Вже більше  20 років кипить робота у Центральному корпусі Центру реабілітації, ростуть вихованці, їх змінюють інші; ті, хто навчаються у амбулаторному відділенні, закінчують реабілітаційні курси, деякі з них залишаються з нами надовго, багато з них уходять далі в життя… А ми, як і раніш, надаємо реабілітаційної допомоги, і тепер не тільки за адресою вул.Івана та Юрія Лип, 3а, де було покладено початок нашої роботи, а й в інших структурних підрозділах, з більшими ресурсними можливостями, але все так само із дотриманням принципів всебічної допомоги та поваги до дитини з інвалідністю та його родини.