Відділення трудотерапії

(денного перебування з елементами працезайнятості та соціально-побутової адаптації для повнолітніх осіб з інвалідністю)

Однією з важливіших особливостей організації допомоги дітям з інвалідністю в нашому реабілітаційному центрі є те, що ця допомога не припиняється, коли особлива дитина стає дорослою з особливими потребами, тобто допомога надається на протязі усього життя. В результаті  отримання такої допомоги у вигляді цілого комплексу систематичних реабілітаційних заходів, соціального супроводу та навчання трудовій діяльності така вже  «доросла дитина» може функціонувати у суспільстві, нехай навіть на найелементарнішому рівні, та реалізувати свої вміння у простих формах працезайнятості.

2016 року у Пересипському (кол.Суворівський) районі нашого міста було відкрито  відділення КУ «Центр реабілітації осіб з відхиленнями психофізичного розвитку»  –  відділення денного перебування з елементами працезайнятості  та соціально-побутової адаптації для 24 повнолітніх хлопців та дівчат з інвалідністю.

Цільовим призначенням відділення є організація трудової діяльності повнолітніх осіб з інвалідністю, які мають інтелектуальні порушення,  в умовах соціально-педагогічного супроводу та практична реалізація їхніх трудових вмінь у рамках певних напрямків.

Режим роботи відділення: понеділок-п’ятниця з 8.00 до 18.00, вихідні – субота, неділя.

У відділенні для вихованців передбачено вдосконалення та підтримка  навичок на заняттях з ручної праці, у господарсько-побутовій діяльності, навчання різним доступним формам взаємодії у навколишній дійсності, а саме:

  • приготування їжі;
  • господарсько-побутова праця;
  • гарденотерапія;
  • ручна праця, виготовлення  різноманітних виробів;
  • моделювання норм соціальної поведінки;
  • розвиваючі заняття (образотворча діяльність, настільні ігри,  завдання із вдосконалення навичок тонкої моторики);
  • заняття з соціально-побутової адаптації (підтримка навичок самообслуговування та гігієни, зовнішній вигляд, догляд за одягом, догляд за житлом).

Також невід’ємними складовими життєдіяльності відділення є:  підготовка та проведення святкових заходів з участю батьків  підопічних та для батьків; навчальні екскурсії до місць адміністративного та соціального значення, під час проведення яких  підопічні відділення навчаються різним формам взаємодії у навколишній дійсності.

Важливим є те, що молоді люди з порушеннями психофізичного розвитку мають можливість комунікувати  у колективі, вступати до соціальної взаємодії; їхня діяльність стає цілеспрямованою та корисною,  її організовано відповідно до  їхніх інтересів та можливостей.